Views Nivo Slider (7.x-3.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Views
id: View

en: Basic
id: Dasar

en: Random
id: Acak

en: Animation Speed
id: Kecepatan animasi

en: Style
id: Gaya

en: Effect
id: Efek

en: Title field
id: Judul bidang

en: Tests
id: Pengujian

en: Image field
id: Field gambar

en: Link field
id: Bidang tautan
