Views Responsive Grid (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Views
id: View

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Alignment
id: Perataan

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
id: Penyelarasan horizontal akan menempatkan item mulai dari kiri atas dan menuju ke kanan. Keselarasan vertikal akan menempatkan item mulai dari kiri atas dan bergerak ke bawah.
