Views Responsive Grid (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Views
it: Viste

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Alignment
it: Allineamento

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
it: L'allineamento orizzontale posizionerà le voci iniziando dalla parte superiore sinistra e spostandosi a destra. L'allineamento verticale posizionerà le voci iniziando dalla parte superiore sinistra e spostandosi in giù.
