Views Responsive Grid (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Views
ro: Vizualizări

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ro: Alinierea orizontală va plasa elementele începând din partea superioară stângă și se deplasează în dreapta. Alinierea verticală va plasa elementele începând din partea superioară stângă și se deplasează în jos.
