Views Responsive Grid (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Alignment
ru: Выравнивание

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ru: Горизонтальное выравнивание будет размещать элементы, начиная с верха слева вправо.  Вертикальное выравнивание  будет размещать элементы книзу.

en: Responsive grid
ru: Адаптивная сетка
