Views Responsive Grid (7.x-1.1) - en to es translation catalogue (6 entries)

en: Views
es: Vistas

en: Number of columns
es: Número de columnas

en: Alignment
es: Alineación

en: Columns
es: Columnas

en: Row
es: Fila

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
es: La alineación horizontal situará los elementos empezando desde arriba a la izquierda y desplazandose hacia la derecha. La alineación vertical situará los elementos empezando desde arriba a la izquierda y desplazandose hacia abajo.
