Views Responsive Grid (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Row
hu: Sor

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.
