Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to az translation catalogue (9 entries)

en: Views
az: Görünüşlər

en: Number of columns
az: Sütunların sayı

en: Horizontal
az: Üfiqi

en: Vertical
az: Şaquli

en: Alignment
az: Nizamlama

en: Grid
az: Cədvəl

en: Columns
az: Sütunlar

en: Row
az: Sıra

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
az: Üfüqi düzülmə yuxarı soldan başlayaraq sağa hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək. Şaquli düzülmə yuxarı soldan başlayaraq aşağı hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək.
