Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Alignment
ca: Alineació

en: Grid
ca: Graella

en: Columns
ca: Columnes

en: Row
ca: Fila

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ca: L'alineació horitzontal col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a la dreta. L'alineació vertical col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a baix.

en: Wrapper
ca: Contenidor
