Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Alignment
da: Justering

en: Grid
da: Gitter

en: Columns
da: Kolonner

en: Row
da: Række

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
da: Horisontal justering placerer elementer øverst til venstre og mod højre. Vertikal justering placerer elementer øverst til venstre og nedefter.
