Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Views
de: Ansichten

en: Number of columns
de: Anzahl der Spalten

en: Vertical
de: Vertikal

en: Alignment
de: Ausrichtung

en: Grid
de: Raster

en: Columns
de: Spalten

en: Row
de: Zeile

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
de: Horizontale Ausrichtung platziert die Elemente beginnend von oben links nach rechts. Vertikale Ausrichtung platziert die Elemente beginnend von oben links nach unten.

en: Wrapper
de: Umgebendes Element

en: First Column
de: Erste Spalte
