Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: Views
fi: Näkymät

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Columns
fi: Palstat

en: Row
fi: Rivi

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
fi: Vaakatason sisennys asettaa elementit ylävasemmalta yläoikealle. Psytytason sisennys sijoittaa elementit ylävasemmalta alkaen alaspäin.
