Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Views
fr: Vues

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: Alignment
fr: Alignement

en: Grid
fr: Grille

en: Columns
fr: Colonnes

en: Row
fr: Ligne

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
fr: L'alignement horizontal place les éléments depuis le coin supérieur gauche et en allant vers la droite. L'alignement vertical positionne les éléments depuis le coin supérieur gauche et en allant vers le bas.

en: Wrapper
fr: Enveloppe (wrapper)

en: First Column
fr: Première colonne

en: Custom Classes
fr: Classes personnalisées

en: Every Column
fr: Chaque colonne

en: Last Column
fr: Dernière colonne

en: First Row
fr: Première ligne

en: Last Row
fr: Dernière ligne
