Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Views
hi: द्रश्य

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Grid
hi: ढांचा
