Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Grid
ja: グリッド

en: Columns
ja: カラム

en: Row
ja: 行

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ja: 水平方向の位置揃えは、左上から始まって右に向かってアイテムを配置します。垂直方向の位置揃えは、左上から始まって下に向かってアイテムを配置します。
