Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Views
sv: Vyer

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Alignment
sv: Placering

en: Grid
sv: Rutnät

en: Columns
sv: Kolumner

en: Row
sv: Rad

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
sv: Horisontell justering kommer att placera poster med början längst uppe till vänster och sen röra sig åt höger. Vertikal justering kommer att placera poster med början längst upp till vänster och sen röra sig nedåt.
