Views Responsive Grid (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Views
uk: Види

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Grid
uk: Сітка

en: Columns
uk: Колонки

en: Row
uk: Рядок

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
uk: В горизонтальнім розташуванні елементи розміщуються починаючи від верхнього лівого кута праворуч. У вертикальнім розташуванні - від верхнього лівого кута донизу.

en: Wrapper
uk: Обгортка
