Views Responsive Grid (7.x-1.3) - en to cs translation catalogue (6 entries)

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cs: Vodorovné zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem doprava. Svislé zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem dolů.

en: Responsive grid
cs: Responzivní mřížka
