Views Responsive Grid (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (6 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.
