Views Responsive Grid (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Views
tr: Görünümler

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
tr: Yatay hizalamada öğeler sol üst taraftan başlayıp sağa doğru yerleştirilir. Dikey hizalamada öğeler sol üst taraftan başlayıp aşağıya doğru yerleştirilir.
