Views Responsive Grid (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Views
oc: Vistas

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
oc: L'alinhament horizontal plaça los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap a la dreita. L'alinhament vertical posiciona los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap al bas.
