Views Revisions (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Views
de: Ansichten

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Create new revision
de: Neue Revision erstellen

en: view revisions
de: Revisionen anzeigen

en: Revision log message
de: Protokollnachricht der Revision

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
de: Eine Erläuterung der vorgenommen Neuerungen oder Änderungen, um anderen Autoren Ihre Beweggründe verständlich zu machen.
