Views Revisions (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Message
hi: संदेश

en: Views
hi: द्रश्य

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: view revisions
hi: किए  गए सुधारण दिखायें

en: Revision
hi: संशोधन

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश
