Views Revisions (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Message
id: Pesan

en: Views
id: View

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: view revisions
id: melihat revisi

en: Revision
id: Revisi

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
id: Sediakan penjelasan atas perubahan yang Anda buat. Hal ini akan membantu penulis lain memahami motivasi Anda.
