Views Revisions (7.x-1.5) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Message
fa: پیغام

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Views
fa: نماها

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: view revisions
fa: مشاهده بازبینی‌ها

en: Revision
fa: بازبینی

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fa: یک توضیح درباره تغییراتی که می‌دهید. این توضیحات به دیگران کمک می‌کند انگیزه شما را درک کنند.
