Views Revisions (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Message
it: Messaggio

en: Update
it: Aggiorna

en: Views
it: Viste

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: view revisions
it: vedi revisioni

en: Revision
it: Revisione

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
it: Fornisci una spiegazione delle modifiche effettuate. Aiuterà altri autori a comprendere le tue motivazioni.
