Views Revisions (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Message
nl: Bericht

en: Update
nl: Bijwerken

en: Views
nl: Overzichten

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: view revisions
nl: revisies bekijken

en: Revision
nl: Revisie

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
nl: Geef uitleg bij de wijzigingen die u maakt. Dit helpt andere auteurs uw beweegredenen te begrijpen.
