Views Row Insert (7.x-2.0) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Views
sv: Vyer

en: Custom content
sv: Anpassat innehåll

en: Row class
sv: Klass för rad

en: Add views row classes
sv: Lägg till radklasser för vyer

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
sv: Lägg till förvalda radklasser som views-row-1 till utmatningen. Du kan använda detta för att snabbt minska mängden uppmärkning som vyn ger som standard, på bekostnad av att det blir svårare att tillämpa CSS.

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
sv: Lägg till radklasser för ränder (udda/jämn), första/sista

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
sv: Lägg till CSS-klasser till första och sista raden, liksom även klasser för udda/jämna för att göra ränder.

en: Row type
sv: Typ av rad
