Views Row Insert (7.x-2.1) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Select a block
ja: ブロックの選択

en: About
ja: アバウト

en: Row class
ja: 行のクラス

en: Add views row classes
ja: Views の行クラスを追加

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ja: classes views-row-1 のようなデフォルトの行クラスを出力に追加します。ビューがデフォルトで出力するマークアップの量を減らすのに使用できますが、CSS を適用するのがより難しくなるという代償を伴います。

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
ja: ストライピング（ odd/even ）、 first/last 行クラスを追加

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
ja: odd/even の CSS クラスをストライピングのために追加し、最初と最後の行に first 、 last のクラスを追加します。

en: Row type
ja: 行のタイプ
