Views - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Category
pt: Categoria

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Good
pt: Bom

en: Location
pt: Localização

en: Original image
pt: Imagem original

en: Sale
pt: Venda

en: Month
pt: Mês

en: Phone
pt: Telefone

en: Owner
pt: Proprietário

en: General
pt: Geral

en: Day
pt: Dia

en: Unit
pt: Unidade

en: Object
pt: Objeto

en: Finished
pt: Concluído

en: Building
pt: Construção

en: Panel
pt: Painel

en: Exchange
pt: intercâmbio

en: USD
pt: USD (Dólar americano)

en: EUR
pt: Euro

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style
