Views Rules (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Enabled
ja: 有効

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Continue
ja: 継続

en: Data type
ja: データ型

en: Variable name
ja: 変数名

en: Rules
ja: ルール

en: Parameters
ja: パラメータ

en: Variable label
ja: 変数のラベル

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
ja: 変数名には小文字の半角英数字とアンダースコア ( _ ) だけを使用することができ、現在のスコープ内で重複しない固有のものを指定してください。

en: The variable name %name is already taken.
ja: 変数名 %name はすでに使用されています。

en: The machine-readable name %name is already taken.
ja: システム内部名称 %name はすでに使用されています。
