Views Rules (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Enabled
tr: Etkin

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Continue
tr: Devam et

en: Data type
tr: Veri türü

en: Variable name
tr: Değişken adı

en: Rules
tr: Kurallar

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Variable label
tr: Değişken etiketi

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
tr: Değişken etiketi sadece küçük harf, sayı ve altçizgi içerebilir ve mevcut ortam içinde benzersiz olmalıdır.

en: The variable name %name is already taken.
tr: %name değişken adı olarak alınmış durumda.

en: The machine-readable name %name is already taken.
tr: %name makina-adı alınmış durumda.
