Views Rules (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Continue
uk: Продовжити

en: Data type
uk: Тип даних

en: Variable name
uk: Назва змінної

en: Rules
uk: Правила

en: Parameters
uk: Параметри

en: Variable label
uk: Мітка змінної

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
uk: Назва змінної має містити лише літери нижнього регістру, цифри та символи підкреслення і має бути унікальною в області визначення.

en: The variable name %name is already taken.
uk: Назва змінної %name вже використовується.

en: The machine-readable name %name is already taken.
uk: Машинна назва %name вже використовується.

en: Rules settings
uk: Налаштування правил
