Views Rules (7.x-1.0-beta3) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Type
de: Typ

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Continue
de: Weiter

en: Data type
de: Datentyp

en: Variable name
de: Variablenname

en: Parameters
de: Parameter

en: Variable label
de: Beschriftung der Variablen

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
de: Der Variablenname darf nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche enthalten und muss im aktuellen Gültigkeitsbereich eindeutig sein.

en: The variable name %name is already taken.
de: Die Variable %name ist bereits vergeben.

en: The machine-readable name %name is already taken.
de: Der maschinenlesbare Name %name ist bereits vergeben.

en: Rules settings
de: Rules-Einstellungen
