Views Rules (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Continue
fr: Continuer

en: Data type
fr: Type de données

en: Variable name
fr: Nom de la variable

en: Parameters
fr: Paramètres

en: Variable label
fr: Étiquette de la variable

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
fr: Le nom de la variable ne doit contenir que des minuscules, des nombres, et des tirets bas, et doit être unique dans la portée courante.

en: The variable name %name is already taken.
fr: Le nom %name de la variable est déjà pris.

en: The machine-readable name %name is already taken.
fr: Le nom système %name est déjà utilisé.

en: Variable details:
fr: Détails de la variable :

en: List of @label
fr: Liste de @label
