Views Rules (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Continue
hu: Folytatás

en: Data type
hu: Adattípus

en: Variable name
hu: Változónév

en: Rules
hu: Szabályok

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Variable label
hu: Változó címkéje

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
hu: A változó neve csak kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat, továbbá egyedinek kell lennie az aktuális hatókörben.

en: The variable name %name is already taken.
hu: %name néven már létezik változó.

en: The machine-readable name %name is already taken.
hu: %name programok által használt név már foglalt.
