Views Rules (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Enabled
oc: Activat

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Continue
oc: Contunhar

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Rules
oc: Règlas

en: Variable label
oc: Etiqueta de la variabla

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
oc: Lo nom de la variabla deu pas conténer que des minusculas, des nombres, e des tirets bas, e deu èsser unique dins la portée correnta.

en: The variable name %name is already taken.
oc: Lo nom %name de la variabla es ja pris.

en: The machine-readable name %name is already taken.
oc: Lo nom sistèma %name es ja utilizat.
