Views Rules (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Continue
pt: Continuar

en: Data type
pt: Tipo de dado

en: Variable name
pt: Nome da variável

en: Rules
pt: Regras

en: Parameters
pt: Parâmetros

en: Variable label
pt: Nome da variável

en: The variable name %name is already taken.
pt: O nome de variável %name já está em uso.

en: The machine-readable name %name is already taken.
pt: O nome de sistema %name já está em uso.
