Views Rules (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Enabled
it: Attivato

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Continue
it: Continua

en: Data type
it: Tipo di dato

en: Variable name
it: Nome della variabile

en: Rules
it: Regole

en: Parameters
it: Parametri

en: Variable label
it: Etichetta della variabile

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
it: Il nome della variabile può contenere solo lettere minuscole, numeri e underscore (_), è deve essere univoco nel contesto attuale.

en: The variable name %name is already taken.
it: Il nome della variabile %name è già usato.

en: The machine-readable name %name is already taken.
it: Il nome ad uso interno %name è già in uso.

en: Rules settings
it: Impostazioni di Rules
