Views Rules (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Enabled
ru: Включено

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Continue
ru: Продолжить

en: Data type
ru: Тип данных

en: Variable name
ru: Имя переменной

en: Rules
ru: Правила

en: Parameters
ru: Параметры

en: Variable label
ru: Метка переменной

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
ru: Имя переменной должно содержать только строчные буквы, цифры и символы подчёркивания и должно быть уникальным в текущей области действия.

en: The variable name %name is already taken.
ru: Имя переменной %name уже используется.

en: The machine-readable name %name is already taken.
ru: Машинное имя %name уже используется.

en: Rules settings
ru: Настройка правил
