Views Save (7.x-1.0-rc1) - en to hr translation catalogue (39 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: more
hr: više

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Path
hr: Putanja

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Fields
hr: Polja

en: OK
hr: U redu

en: Desc
hr: Silazno

en: text
hr: tekst

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Apply
hr: Primjeni

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: manage fields
hr: upravljanje poljima

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: manage display
hr: upravljanje prikazom

en: Asc
hr: Uzlazno

en: (Machine name: @type)
hr: (Strojni naziv @type)
