Views Save (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (48 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: more
oc: mai

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Views
oc: Vistas

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Fields
oc: Camps

en: OK
oc: D'acòrdi

en: text
oc: tèxte

en: Close
oc: Tampar

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: URL path settings
oc: Paramètres dels camins d'URL

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: manage display
oc: gerir l'afichatge

en: Master
oc: Maître
