Views Save (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: more
pt: mais

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Path
pt: Caminho

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: URL alias
pt: Apelido de URL

en: Fields
pt: Campos

en: Desc
pt: Decrescente

en: text
pt: texto

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Date created
pt: Data de criação

en: Add type
pt: Adicionar tipo

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: URL path settings
pt: Configurações de caminho de URL

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Bundle
pt: Pacote

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: manage fields
pt: gerenciar campos

en: Date changed
pt: Data de alteração

en: manage display
pt: gerenciar exibição

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: (Machine name: @type)
pt: (Identificador: @type)

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total
