Views Save (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Path
id: Jalur

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: URL alias
id: Alias URL

en: Fields
id: Bidang isian

en: text
id: teks

en: Close
id: Tutup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Bundle
id: Bundel

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: manage fields
id: kelola field

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: manage display
id: kelola tampilan

en: Asc
id: Urutan turun

en: (Machine name: @type)
id: (Nama mesin: @type)

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
