Views Save (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: more
nl: meer

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Help text
nl: Helptekst

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Views
nl: Overzichten

en: Path
nl: Pad

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Fields
nl: Velden

en: OK
nl: Ok

en: Desc
nl: Aflopend

en: text
nl: tekst

en: Close
nl: Sluiten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: URL path settings
nl: URL-pad-instellingen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Bundle
nl: Bundel

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: manage fields
nl: velden beheren

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: manage display
nl: weergave beheren

en: Asc
nl: Oplopend

en: (Machine name: @type)
nl: (Systeemnaam: @type)

en: Button label
nl: Knoplabel

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total
