Views Save (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: more
ro: mai multe

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: Path
ro: Cale

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Desc
ro: Descendent

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Date created
ro: Dată creată

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Bundle
ro: Pachet

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Button label
ro: Eticheta butonului

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total
