Views Save (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: more
tr: daha fazla

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Help text
tr: Yardım metni

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: Path
tr: Yol

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Fields
tr: Alanlar

en: OK
tr: Tamam

en: Desc
tr: Azalan

en: text
tr: metin

en: Close
tr: Kapat

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Add type
tr: Tür ekle

en: Delete type
tr: Türü sil

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: URL path settings
tr: URL yol ayarları

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: manage display
tr: görüntüyü yönet

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: (Machine name: @type)
tr: (Makine adı: @type)

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor
