Views Save (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: more
da: mere

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Help text
da: Hjælpetekst

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Path
da: Sti

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Fields
da: Felter

en: Desc
da: Faldende

en: text
da: tekst

en: Close
da: Luk

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: URL path settings
da: Alternativ URL

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: manage fields
da: håndtér felter

en: Date changed
da: Dato ændret

en: manage display
da: håndtér visning

en: Asc
da: Stigende

en: (Machine name: @type)
da: (Maskinlæsbart navn: @type)

en: Button label
da: Knap etiket

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total
