Views Save (7.x-1.4) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: more
fr: plus

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: All
fr: Tout

en: Published
fr: Publié

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Fields
fr: Champs

en: text
fr: texte

en: Close
fr: Fermer

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Date created
fr: Date de création

en: Add type
fr: Ajouter un type

en: Delete type
fr: Supprimer ce type

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Publish
fr: Publier

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: URL path settings
fr: Paramètres des chemins d'URL

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Bundle
fr: Type

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: manage fields
fr: gérer les champs

en: Date changed
fr: Date de modification

en: manage display
fr: gérer l'affichage

en: Master
fr: Principal

en: (Machine name: @type)
fr: (Nom système : @type)

en: Button label
fr: Étiquette de bouton

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total
