Views Save (7.x-1.4) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: more
is: meira

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Help text
is: Hjálpartexti

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Views
is: Gagnasýn

en: Path
is: Slóð

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Are you sure you want to delete %title?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða %title?

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: Fields
is: Svæði

en: OK
is: Í lagi

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: URL path settings
is: Stillingar URL slóða

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Date changed
is: Dags breytt
